V 2. etape Paríž-Nice triumfoval Hofland, P. Velits na 52. mieste

10.03.2014 Celý región

Saint-Georges-sur-Baulche 10. marca (TASR) - Víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Paríž-Nice, ktorá viedla z Rambouilletu do Saint-Georges-sur-Baulche, sa stal Moreno Hofland. Holanďan triumfoval na 205-kilometrovej trati časom 4:53:46 h a tesne za sebou nechal druhého Johna Degenkolba z Nemecka. Na treťom mieste skončil domáci zástupca Nacer Bouhanni, ktorý ovládol nedeľňajšiu úvodnú etapu. Jazdec tímu FDJ.fr sa tak udržal na čele priebežného poradia, za ním nasleduje Degenkolb.

"Je to trochu prekvapujúce. Ešte kilometer pred cieľom som bol vzadu a potom som dosť skoro šiel do špurtu, čo sa vyplatilo. Dúfam, že si udržím formu čo najdlhšie," povedal v cieli Hofland.

Slovenský cyklista Peter Velits skončil v pondelok na 52. pozícii so 7-sekundovou stratou na víťaza. V celkovej klasifikácii mu patrí 28. miesto.

Výsledky - 2. etapa Paríž - Nice (Rambouillet - Saint-Georges-sur-Baulche, 205 km):

1. Moreno Hofland (Hol./Belkin) 4:53:46, 2. John Degenkolb (Nem./Giant), 3. Nacer Bouhanni (Fr./FDJ.fr), 4. Alexander Kristoff (Nór./Kaťuša), 5. Thor Hushovd (Nór./BMC Racing), 6. Bryan Coquard (Fr./Europcar), 7. Armindo Fonseca (Fr./Bretagne)... 52. Peter VELITS (SR/BMC Racing) +7 s

Priebežné poradie po 2. etape:

1. Bouhanni 8:46:43, 2. Degenkolb +2 s, 3. Hofland +4, 4. Geraint Thomas (V. Brit./Sky) +13, 5. Coquard +14, 6. Jose Joaquin Rojas (Šp./Movistar)...28. P. VELITS +21